Lokalizaja telefonu
napisz na kontakt@

Śledzenie telefonu komórkowego przez internet. Jak to zrobić ?


Każdy po usłyszeniu pytania “czy da się zlokalizować kogoś po numerze telefonu?” wyobraża sobie zapewne akcje szpiegowskie rodem z CIA. W praktyce jednak nie do końca tak to wygląda. Firmy, które świadczą takie usługi, współpracują jedynie z agencjami rządowymi. A my w życiu codziennym nie jesteśmy w stanie od tak wyszukać, gdzie znajduje się użytkownik danego telefonu. Powinniśmy więc być wyczuleni na wszystkie strony, które nakłaniają nas do podania numeru w celu śledzenia danego telefonu. Mimo postępu technologii, tego rodzaju naruszenie prywatności nie jest wcale takie proste, a na pewno nie takie tanie.


Rejestracja

Śledzenie telefonu przez internet, a oszuści


W internecie po wpisaniu frazy “jak śledzić po numerze telefonu” wyskakuje nam szereg propozycji aplikacji i stron, które proponują nam łatwą i szybką lokalizację danego smartfona. W większości są to jednak oszuści, którzy chcą uzyskać numer telefonu, aby później obciążyć właściciela płatnymi SMSami oraz zaspamować mu skrzynkę. Możemy być pewni, że wysyłając SMS za kilka złotych, nikt nie udostępni nam lokalizacji czyjegoś telefonu. Jest to jedynie prosty sposób na pozyskanie danych i dodanie naszego numeru do swojej bazy kontaktów. Dlatego tak ważne jest sprawdzenie danej strony przed wprowadzeniem na nią jakichkolwiek prywatnych danych.

Dlaczego lokalizacja telefonu po numerze nie jest taka prosta?


Numer telefonu nie jest przypisany do danego smartfona. Jest on numerem abonenta sieci komórkowej przechowywanym na karcie SIM. W jednej sekundzie kartę można przełożyć z jednego telefonu do drugiego. Wtedy nie będzie możliwe zlokalizowanie danego urządzenia. Sytuacja jeszcze bardziej komplikuje się ze względu na to, że na jednej karcie SIM może być kilka numerów telefonu. Kolejnym czynnikiem wpływającym na utrudnienie lokalizacji telefonu po numerze jest fakt, iż musi być on włączony. Tylko wtedy działa usługa GPS, w innym wypadku zostanie zapisane ostatnie miejsce, w którym smartfon był online.

Śledzenie telefonu po numerze za darmo


A co z usługami, które pozwalają na śledzenie telefonu po numerze za darmo? Można włączyć taką funkcję u operatora naszej sieci komórkowej. Jest to świetna alternatywa na przykład dla rodziców, którzy chcą wiedzieć, gdzie w danej chwili jest ich dziecko. Działa to poprzez triangulację GSM, nie przez GPS.

Ciekawy rozwiązaniem jest również aplikacja, którą możemy zainstalować na swoim telefonie i w razie zgubienia, będziemy mogli zlokalizować swój smartfon. Obie usługi działają jedynie w trybie online. Powyższe przykłady wyróżniają się tym, że instalujemy je świadomie. Tym samym mamy nad tym kontrolę i jest to nasz świadomy wybór.

Jak bronić się przed usługą lokalizacji?


Najlepszym wyjściem jest po prostu ograniczyć korzystanie z telefonu i nie zabierać go zawsze ze sobą. Niestety nie istnieje rozwiązanie, które blokuje dostęp do Twojej lokalizacji instytucjom, które zainwestowały w oprogramowanie i-mobi.plNEWSLETTER

Badz na biezaco z naszym serwisem i-mobi.pl. Zapisz sie do newslettera.


transferuj wspiera lokalizator telefonu