Lokalizaja telefonu
napisz na kontakt@

Jak zlokalizować zgubiony telefon komórkowy?


Smartfony to drobny, a jednocześnie bardzo wartościowy sprzęt. Ze względu na ich niewielkie rozmiary regularnie się gubią lub pozostawione są w miejscach bez nadzoru, w których potem nie możemy ich znaleźć. Stanowią jeden z bardziej łakomych kąsków dla kieszonkowców. Oprócz wartości materialnej, jaką ma sprzęt w dzisiejszych czasach, posiada on również wiele danych osobistych, którymi niekoniecznie powinniśmy się dzielić ze złodziejami. Od danych takich jak nazwisko i data urodzenia po hasła i numery kart bankowych. Jak zachować się w sytuacji utraty telefonu, aby łatwo znaleźć zgubę lub zminimalizować szkody?


Rejestracja

Jak namierzyć zgubiony telefon komórkowy przez internet? Uwaga na oszustwa!


Z pewnością każdemu znany jest narastający atak paniki, pojawiający się w momencie, gdy po sięgnięciu do kieszeni lub torby nie znajdujemy w niej spodziewanego telefonu. Szukając w wyszukiwarce internetowej szybkiej pomocy oraz sposobów na lokalizację urządzenia znajdziemy szeroki wachlarz witryn proponujących łatwe znalezienie telefonu, poprzez podanie jego numeru. Niestety takie strony nie są w stanie podać prawdziwej lokalizacji urządzenia i służą jedynie wyłudzeniu danych osobowych oraz pieniędzy na premium wiadomości sms, które mają być gwarancją otrzymania informacji o lokalizacji. Dostęp do lokalizacji numeru telefonu znajduje się jedynie w bazach operatorów komórkowych, a informacje te nie są ogólnodostępne na podstawie numeru telefonu.

Rejestracja

Zgubiony telefon -  co teraz?


Obecnie uzyskanie pomocy w sytuacji zagubienia lub kradzieży telefonu nie zajmuje dużo czasu i jest bardzo proste. Aby uniknąć dużego rachunku, warto jak najszybciej skontaktować się z operatorem - telefonicznie lub osobiście w salonie i poprosić o zablokowanie numeru. Można przy tym skorzystać z wielu dróg kontaktu ze swoim operatorem. Niektóre firmy umożliwiają również blokadę numeru przy pomocy serwisu internetowego.

Zgubiony telefon z systemem Android


Smartfony z systemem Android służą w rzeczywistości bardziej jako przenośne komputery, niż telefony komórkowe. Dlatego też powstało narzędzie i-mobi które w łatwy sposób pozwoli na lokalizację, blokadę oraz usunięcie danych ze sprzętu, który często zawiera newralgiczne dane.

By z niego skorzystać, należy najpierw zainstalować oficjalną aplikację ze i-mobi.pl. Po kradzieży telefonu lub zgubieniu telefonu możemy szybko zweryfikować jej aktualną pozycję w panelu użytkownika i-mobi.pl. 

Aplikacja pozwala na łatwą lokalizację telefonu. Użytkownicy i-mobi niejednokrotnie docenili jej działanie. 


NEWSLETTER

Badz na biezaco z naszym serwisem i-mobi.pl. Zapisz sie do newslettera.


transferuj wspiera lokalizator telefonu