Lokalizaja telefonu
napisz na kontakt@

Kto dzwonił ? Jak sprawdzić do kogo należy wskazany numer telefonu

W ciągu dnia nasz telefon rozdzwania się od kilku do kilkunastu, a nawet czasami do kilkudziesięciu razy w zależności od tego, jak bardzo aktywni zawodowo jesteśmy. Nie wszystkie numery mamy zapisane w pamięci naszego telefonu i to trochę utrudnia nam sprawę. Nie każde połączenie jest bowiem warte tego, aby zostać odebranym. W obecnych czasach bardzo często telefony, które są do nas wykonywane to połączenia w celu marketingowym – chcą nas gdzieś zaprosić, coś nam sprzedać, wcisnąć coś na czym mogliby zarobić. Nie mamy ochoty po raz kolejny użerać się z panią lub panem, którzy siedzą po drugiej stronie słuchawki. I właśnie w takich sytuacjach dobrze jest sprawdzić kto do nas dzwonił. Ale nie tylko dlatego – wraz z rozwojem technologicznym, oszuści znaleźli sobie sposób na to, aby wzbogacić się na tym, że ludzie odbierają połączenia od nieznajomych.

Dlaczego musimy sprawdzać czyj to numer?

Po pierwsze – właśnie dlatego, o czym mówiliśmy. Z powodu połączeń typowo marketingowych. Propozycje wykupienia atrakcyjnego ubezpieczenia, namawianie do zmiany telefonu i operatora telefonii komórkowej, zaproszenia na pokazy garnków, darmowe masaże i informacje, że udało nam się wygrać czajnik. Każdemu w pewnym momencie puściłyby nerwy, że musi odbierać piąty taki telefon w ciągu dnia. Po drugie – oszuści bardzo prosto potrafią się wzbogacić na tym, że odbieramy połączenia od nieznajomych numerów. Wykorzystując to, że jest to nasz numer biznesowy, albo naszą wiarę w to, że dzwoni ktoś z ważną informacją, łączą się z nami, a następnie, po odebraniu przez nas telefonu, uzyskują dostęp do naszych danych. Jeśli jednak nie odbierzemy, ale zdecydujemy się oddzwonić – możemy narazić się na naprawdę spora koszta. I naprawdę – nie są to najmniejsze sumy, czasami jest to nawet kilka tysięcy. Jeśli uda się tak załatwić kilka osób, można spokojnie obliczyć ile zarabia taka osoba, która żeruje tylko na odbieraniu przez innych jego połączeń.

Jak wygląda proces sprawdzenia numeru i gdzie to zrobić?

Tak naprawdę nie podamy gotowego rozwiązania, które nakazuje to zrobić tutaj i tutaj. W Internecie jest bowiem tego pełno - wystarczy tylko wpisać jedną z kluczowych fraz i zaleje nas fala informacji z Google. Są oczywiście lepsze i gorsze, ale najlepiej, aby każdy wybrał taką, która pasuje mu najbardziej. A potem, po znalezieniu dobrej strony, z której chcemy skorzystać, wystarczy w specjalnym okienku wpisać numer telefonu, który do nas dzwonił (lub dzwoni), żeby dowiedzieć się, na podstawie ocen innych internautów, czy ten numer jest wart naszego czasu i czy powinniśmy go odebrać. Jeśli ktoś ma jakieś numery, których inni powinni unikać – może również sam dodać je do bazy. Polecamy to rozwiązanie, żeby ułatwić życie innym. A ponadto dodawajmy oceny! Do wszystkich numerów, z których do nas dzwoniono, a my odebraliśmy i już wiemy – czy warto, czy nie.

Dzięki takim stronom żadni oszuści, połączenia marketingowe, nie będą nam straszne. Zaoszczędzimy zarówno sporo czasu, jak i nerwów. A jak wiadomo – czas to pieniądz!
Angielska wersja who called meNEWSLETTER

Badz na biezaco z naszym serwisem i-mobi.pl. Zapisz sie do newslettera.


transferuj wspiera lokalizator telefonu