Lokalizaja telefonu
napisz na kontakt@

Kto dzwonił? Jak sprawdzić do kogo należy wskazany numer telefonu

W ciągu dnia nasz telefon rozdzwania się od kilku do kilkunastu, a nawet czasami do kilkudziesięciu razy w zależności od tego, jak bardzo aktywni zawodowo jesteśmy. Niejednokrotnie próbują też skontaktować się z nami krewni i bliscy.  Nie wszystkie numery mamy zapisane w pamięci naszego telefonu i to trochę utrudnia nam sprawę. Nie każde połączenie jest bowiem warte tego, aby zostać odebranym. Często zdarza się także, że nieznany nam numer wywołuje pewnego rodzaju dyskomfort, zdziwienie, a nawet strach. 

Dlaczego musimy sprawdzać czyj to numer?

W obecnych czasach bardzo często telefony, które są do nas wykonywane to połączenia w celu marketingowym – chcą nas gdzieś zaprosić, coś nam sprzedać, wcisnąć coś na czym mogliby zarobić. Nie mamy ochoty po raz kolejny użerać się z panią lub panem, którzy siedzą po drugiej stronie słuchawki. Czasem jednak nawet telefon od usługodawcy może nieść za ważne informacje – zmianę warunków usług, nowości w ofercie lub przypomnienie o kończącej się umowie. I właśnie w takich sytuacjach dobrze jest sprawdzić kto do nas dzwonił. Rozwój telefonii sprawił również, że coraz więcej oszustów i różnego rodzaju naciągaczy korzysta z tego kanału komunikacji z potencjalną ofiarą. Warto więc wzbogacać swoją wiedzę dotyczącą nieznanych numerów. 

Sprawdzanie właściciela numeru telefonu 

Weryfikacja właściciela numeru telefonu, który próbuje się z nami skontaktować, jest dziś niemal koniecznością. Po pierwsze – właśnie dlatego, o czym mówiliśmy. Z powodu połączeń typowo marketingowych. Propozycje wykupienia atrakcyjnego ubezpieczenia, namawianie do zmiany telefonu i operatora telefonii komórkowej, zaproszenia na pokazy garnków, darmowe masaże i informacje, że udało nam się wygrać czajnik. Każdemu w pewnym momencie puściłyby nerwy, że musi odbierać piąty taki telefon w ciągu dnia. Po drugie – oszuści bardzo prosto potrafią się wzbogacić na tym, że odbieramy połączenia od nieznajomych numerów. Wykorzystując to, że jest to nasz numer biznesowy, albo naszą wiarę w to, że dzwoni ktoś z ważną informacją, łączą się z nami, a następnie, po odebraniu przez nas telefonu, uzyskują dostęp do naszych danych. Jeśli jednak nie odbierzemy, ale zdecydujemy się oddzwonić – możemy narazić się na naprawdę spora koszta. I naprawdę – nie są to małe sumy, czasami jest to nawet kilka tysięcy. Jeśli uda się tak załatwić kilka osób, można spokojnie obliczyć ile zarabia taka osoba, która żeruje tylko na odbieraniu przez innych jego połączeń.

Czy dzwoni do mnie oszust?

Nieznany numer to jednak nie zawsze zagrożenie dla naszego bezpieczeństwa czy portfela. Zdarza się, że nieznany numer to bliska nam osoba, która z jakiegoś powodu utraciła dostęp do swojego numeru telefonu (mogła też ona zwyczajnie zmienić wcześniej posiadany identyfikator). Być może potrzebuje ona właśnie naszej pomocy lub chce nas poinformować na przykład o kradzieży telefonu. Niestety takie sytuacje zdarzają się w naszym kraju codziennie. Warto więc zorientować się, do kogo należy numer telefonu, który próbuje się z nami skontaktować. Być może bezrefleksyjne odrzucenie połączenia z nieznanego źródła sprawi, że bliska nam osoba zostanie pozbawiona niezbędnej pomocy. To kolejny argument przemawiający za sprawdzaniem nieznanych numerów – ustrzeże nas to zarówno przed niechcianymi połączeniami, jak i ma szansę ustrzec nas przed nieodebraniem istotnych informacji. 

Wyszukiwarka informacji o numerach telefonów - jak działa?

Jak działa wyszukiwanie informacji o właścicielu konkretnego numeru telefonu? Oczywiście mnóstwo rozwiązań znajdziemy w internecie. Informacji o konkretnym numerze możemy poszukać na własną rękę – chociażby za pośrednictwem wyszukiwarki. Warto zrobić też dokładny research i wybrać rozwiązanie, które w największym stopniu spełnia nasze oczekiwania. A potem, po znalezieniu dobrej strony, z której chcemy skorzystać, wystarczy w specjalnym okienku wpisać numer telefonu, który do nas dzwonił (lub dzwoni), żeby dowiedzieć się, na podstawie ocen innych internautów, czy ten numer jest wart naszego czasu i czy powinniśmy go odebrać. Jeśli ktoś ma jakieś numery, których inni powinni unikać – może również sam dodać je do bazy. Polecamy to rozwiązanie, żeby ułatwić życie innym. A ponadto dodawajmy oceny! Do wszystkich numerów, z których do nas dzwoniono, a my odebraliśmy. Dziel się swoją opinią i spostrzeżeniami z innymi.
Dzięki takim stronom żadni oszuści, połączenia marketingowe, nie będą nam straszne. Zaoszczędzimy zarówno sporo czasu, jak i nerwów. Unikniemy tez niepotrzebnych nieporozumień i problemów.

Angielska wersja who called meNEWSLETTER

Badz na biezaco z naszym serwisem i-mobi.pl. Zapisz sie do newslettera.


transferuj wspiera lokalizator telefonu