Lokalizaja telefonu
napisz na kontakt@

lokalizacja telefonu z systemem android

Program i aplikacja do lokalizacji telefonu Android


Wiele osób sprawdzało, czy istnieje możliwość lokalizacji telefonu za pomocą internetu lub nawet poprzez samo wpisanie do znalezionej bazy numeru telefonu. Liczne witryny internetowe oferują bowiem takie usługi, jednak, co należy podkreślić, praktycznie każda z nich to jedynie próba wyłudzenia danych osobowych czy pieniędzy, poprzez prośbę o wysłanie SMS-a w celu zalogowania do systemu. Trzeba bardzo uważać, żeby nie zostać oszukanym i nie narobić sobie znacznych strat pieniężnych!  Mimo to, lokalizacja telefonu za pomocą internetu jest możliwa - konieczne jest posiadanie odpowiedniej aplikacji na telefon, która nierzadko może łączyć się jednocześnie z laptopem czy tabletem. Sprawdź, która aplikacja do lokalizacji smartfona z Androidem jest najlepsza!

Szpiegostwo czy poczucie bezpieczeństwa?

 
Lokalizacja telefonu nie służy szpiegowaniu naszego partnera, sprawdzaniu czy mąż rzeczywiście jest jeszcze w biurze i czy nasz przyjaciel faktycznie jest “w drodze” - choć oczywiście pobudki mogą być i takie.

Rejestracja
Namierzanie smartfona przez aplikacje może mieć jednak ważniejsze powody, jak chociażby zadbanie o bezpieczeństwo naszego dziecka, na przykład w momencie, gdy samo udaje się do szkoły i chcemy mieć pewność, że dotarło do niej bez przeszkód. Świadomość, że w razie czego ktoś będzie wiedzieć, że coś nam się przytrafił, znacząco wpływa na poczucie bezpieczeństwa.
 
Takie aplikacje lokalizacyjne sprawdzają się także w przypadku osób starszych, które obawiają się o swoje bezpieczeństwo. Niektóre z rozszerzeń posiadają cyfrową asystę - w razie zagrożenia nasze dziecko lub babcia mogą nacisnąć przycisk, który automatycznie wywołuje komunikat o potrzebnej pomocy, a nawet przenikliwy alarm. Można śledzić również kilka osób, a także organizować grupy i przypisywać określone strefy - jeśli dana osoba opuści dany teren, aplikacja nas poinformuje. Lokalizacja smartfona przydaje się także w przypadku zgubienia lub kradzieży naszego telefonu.

Lokalizacja telefonu na Android

 
Jednym z systemów obsługujących aplikacje do namierzania telefonu jest Android. Należy pamiętać, że w celu zlokalizowania smartfona trzeba najpierw umożliwić jego zlokalizowanie. Konieczne będzie włączenie łączności z siecią, najlepiej poprzez dane komórkowe. Istotne jest również uruchomienie łączności GPS - jest to niezbędne, by określić dokładną lokalizację. Zainstalowanie aplikacji oraz włączenie obu tych łączności należy wykonać zanim będziemy chcieli zlokalizować smartfona.

Aplikacje lokalizujące Android - która najlepsza?

 
Jedną z aplikacji obsługiwanych przez system Android jest i-mobi. Program pozwala na namierzenie telefonu za pomocą modułu GPS, który zainstalowany jest na danym telefonie.
 
Z i-mobi warto skorzystać również w sytuacji, gdy chcemy zadbać o bezpieczeństwo naszego dziecka i możliwość szybkiej reakcji w razie ewentualnego zagrożenia. Program pozwala na śledzenie położenia narzędzi mobilnych naszych dzieci, a dodatkowo umożliwia odnalezienie zagubionego lub skradzionego urządzenia za pomocą modułów GPS i WiFi.
 
Co ważne, program i-mobi działa w tle i nie wyświetla swojej ikony na liście aplikacji.NEWSLETTER

Badz na biezaco z naszym serwisem i-mobi.pl. Zapisz sie do newslettera.


transferuj wspiera lokalizator telefonu