Lokalizaja telefonu
napisz na kontakt@

lokalizacja telefonu bez wiedzy właściciela

Po co nam usługa lokalizacji telefonu bez zgody właściciela?


Istnieje kilka powodów, ze względu na które chcemy wiedzieć, jaka jest lokalizacja telefonu właściciela bez jego zgody i wiedzy. Zazwyczaj jest to chęć kontroli nad drugą osobą.

Rodzice pragną wiedzieć, gdzie znajduje się ich dziecko i czy jest wobec nich szczere, mówiąc im dokąd idzie. Jednak przede wszystkim martwią się o nie i decydują się na takie rozwiązanie ze względów bezpieczeństwa. Zdarzają się również takie sytuacje, w których para zakochanych nie darzy siebie wzajemnym zaufaniem i jedna ze stron chcąc sprawdzić drugą, decyduje się na taki krok. Usługa ta przyda się także w przypadku starszych ludzi. Ze względu na rozwijające się u nich choroby takie jak demencja czy Alzheimer często wychodzą z domu i nie wiedzą jak wrócić. Odsetek zaginięć osób w podeszłym wieku jest duży i ciągle rośnie, rozwiązanie z użyciem tej metody wydaje się więc wprost idealne. Lokalizacja telefonu uspokoi również niejedną zatroskaną osobę, w wypadku gdy jej bliski nie odbiera, a ona nie ma pojęcia, gdzie się znajduje i czy nic mu się przypadkiem nie stało.

W niektórych przypadkach zachowanie to można usprawiedliwić, jednak należy mieć na uwadze, iż mimo wszystko jest to naruszeniem czyjejś prywatności bez jego wiedzy. Powinno korzystać się z tej funkcji z należytą rozwagą i używać jej jedynie w sytuacjach, które tego wymagają.

Jak zlokalizować telefon bez zgody i wiedzy właściciela?Lokalizacja telefonu bez wiedzy użytkownika odbywa się za pomocą dwóch narzędzi, jakimi są nadajnik sieci komórkowych BTS oraz wbudowany odbiornik GPS w telefonie. Najważniejszym warunkiem, jaki musi spełniać urządzenie, jest fakt, iż musi być ono włączone. W innym wypadku żadna z usług lokalizacji nie będzie możliwa.

Rejestracja

Każdy telefon oprócz karty SIM posiada również unikalny numer IMEI (International Mobile Equipment Identity). Co to właściwie jest? To numer identyfikacyjny telefonu komórkowego GSM lub UMTS. Można wyświetlić go w każdym telefonie po wybraniu sekwencji *#06#. Jest on kolejnym po numerze telefonu indywidualnym numerem, przypisanym do użytkownika danego smartfona.

Telefon połączony ze stacją bazową (BTS) wymienia dane pomiędzy nią a urządzeniem. W tym czasie przesyłane są zarówno numer telefonu, jaki i IMEI. Dzięki tym danym algorytmy potrafią wyznaczyć lokalizację użytkownika w zależności od zabudowy. Na terenach pozamiejskich jest to dokładność do 300 m, a w pobliżu dużej ilości stacji bazowych jest to 50 m.

Lokalizacja telefonu przy użyciu GPS


Czym jest GPS? To system nawigacji satelitarnej, który pozwala na dostarczenie użytkownikowi informacji o położeniu oraz ułatwia on poruszanie się w terenie. Urządzenie samo w sobie nie daje nam możliwości lokalizowania innych osób. Dopiero, gdy wykorzystamy możliwości GPS w połączeniu z odpowiednim oprogramowaniem, będziemy w stanie wyśledzić dany telefon.
Ta metoda wymaga jednak ingerencji w telefon osoby, którą chcemy namierzyć. Może to okazać się dla nas największym utrudnieniem, gdyż ciężko bez czyjejś wiedzy zabrać smartfona i cokolwiek na nim zainstalować. Jeżeli jednak to się uda, będzie można zlokalizować tę osobę praktycznie w każdym miejscu, w którym telefon będzie połączony z internetem.

Usługa lokalizacji bez wiedzy właściciela - zalety i wady


Najważniejszym plusem tego rozwiązania jest fakt, że właściciel telefonu nie ma pojęcia o tym, że jest śledzony. Wszystko odbywa się bez jego wiedzy, a my mamy pełną kontrolę nad tym, gdzie dana osoba przebywa. Kolejną zaletą jest bez wątpienia szybkość tej metody. Poprzez dosłownie kilka kliknięć możemy w sprawny sposób zlokalizować dany telefon. Minusem tej usługi jest jej dokładność, która pozostawia ciągle wiele do życzenia. Kolejnym aspektem są względy etyki, które podważamy decydując się na naruszanie czyjejś prywatności. Zanim zdecydujemy się na skorzystanie z tej usługi powinniśmy zastanowić się nad tym, jak my sami czulibyśmy się wtedy, gdyby to nas ktoś namierzał.NEWSLETTER

Badz na biezaco z naszym serwisem i-mobi.pl. Zapisz sie do newslettera.


transferuj wspiera lokalizator telefonu