Lokalizaja telefonu
napisz na kontakt@

Pobieranie historii połączeń - sprawdź listę połączeń innego telefonu

Telefony są dziś wszechobecne – nawet najmłodsi bez trudu posługują się smartfonami z dostępem do internetu. To bowiem właśnie sieć daje dziś największe możliwości – znajdziemy w niej portale społecznościowe, komunikatory czy serwisy informacyjne. Każdy kij ma jednak dwa końce – rozwój telefonii komórkowej to także liczne zagrożenia i pokusy. Większość z nas z pewnością niejednokrotnie borykała się z niechcianymi połączeniami czy natarczywymi telefonami z nieznanych numerów. Dostępność urządzeń sprawiła również, że staliśmy się wobec siebie bardziej ostrożni i podejrzliwi. Czy na pewno wiesz z kim rozmawia Twój mąż? Czy wiesz o wszystkich rozmowach, w których uczestniczy Twoje dziecko? A może podejrzewasz, że Twoja żona jest z Tobą nieszczera? Oczywiście możemy próbować weryfikować nasze obawy na własną rękę – pamiętajmy jednak, że ingerowanie w urządzenie drugiej osoby może być niemoralne i niezgodne z prawem.Gdzie sprawdzić historię połączeń?

Historię połączeń sprawdzić można na kilka sposobów. Najprostszym jest rzecz jasna lista zapisanych rozmów, która znajduje się w każdym urządzeniu biorącym w nim udział (pod warunkiem, że nie zostały one ręcznie usunięte). Oczywiście nie należy popadać w panikę – połączenie z nieznanego numeru na telefonie bliskiej osoby nie musi oznaczać niczego złego. Niemal codziennie spotykamy się bowiem z ofertami marketingowymi i pracownikami call center, którzy niestrudzenie wybierają numery i przedstawiają oferty różnorakich firm. Nieznane połączenie pochodzić może też od firmy lub usługodawcy, z którym dana osoba jest związana umową. Często kontaktują się oni telefonicznie z abonentami swoich usług – za pomocą tego kanału komunikacji przedstawiają nowe oferty, przypominają o obowiązujących warunkach umowy lub dają znać o zbliżającym się okresie rozliczenia. Historię połączeń sprawdzić można. Aplikacje i programy, które pozwalają na sprawdzenie listy połączeń znajdziemy też w sieci – pamiętajmy jednak, że nie wszystkie z nich działają. Warto też zawsze rozważyć swoje działania ze strony moralnej.Jak pobrać historię połączeń?

Chcąc pobrać historię połączeń rozważyć można skorzystanie ze wspomnianych wcześniej aplikacji. Na sprawdzenie i pobranie listy połączeń pozwala też większość systemów bilingowych sieci i operatorów komórkowych. Pobranie i utrwalenie tak zdobytych informacji może okazać się kluczowe na przykład w sprawie o rozwód przed sądem cywilnym. Pamiętajmy jednak, że sprawa ma się inaczej w przypadku prawa karnego. Samodzielnie zdobyte SMSy czy bilingi partnera lub partnerki potraktowane mogą być jako złamanie prawa tajemnicy telekomunikacyjnej i tajemnicy korespondencji. Powiedzenie ufaj lecz kontroluj znajduje także swoje potwierdzenie w przypadku osób pozostających z nami w bezpośredniej zależności – na przykład dzieci czy pracowników. Ogrom możliwości jakie daje telekomunikacja sprawia, że czasem warto wiedzieć o ich aktywności. Pracownicy mogą na przykład wykorzystywać służbowe telefony do celów prywatnych lub niezgodnie z ich przeznaczeniem – taka informacja może być dla pracodawcy podstawą do interwencji, a nawet zwolnienia dyscyplinarnego krnąbrnego podwładnego.
Sprawdzenie telefonu dziecka

Szczególną grupą osób są w tym przypadku dzieci. Smartfony stały się popularnym urządzeniem nawet wśród kilkuletnich przedszkolaków czy uczniów. Są oni narażeni na szczególne rodzaje zagrożeń i niebezpieczeństw, o których z całą pewnością chcieliby wiedzieć rodzice lub prawni opiekunowie pociech. Co grozi najmłodszym? Przede wszystkim są oni wyjątkowo podatni na różnego rodzaju oszustwa i naciągnięcia – łatwowierne dzieci szybko są w stanie zaufać nowo poznanej osobie, która oferuje im różnego rodzaju korzyści. Coraz częściej spotykamy się też ze zjawiskami dotyczącymi seksualności najmłodszych – za pośrednictwem telefonu mogą one na przykład wymieniać niestosowne treści lub prowadzić rozmowy o zabarwieniu erotycznym z dużo starszymi od siebie osobami. W takiej sytuacji rodzic może, a czasem nawet powinien interweniować – dobro dziecka zawsze powinno być na pierwszym miejscu, zwłaszcza w sytuacji zagrożenia. Podobnie jak we wcześniej opisywanych przypadkach, sprawdzenie listy połączeń odbywać się może na kilka sposobów. Warto wybrać taki, który zapewni nam psychiczny spokój i pewność kontroli nad sytuacją.
Sprawdzenie listy połączeń bez wiedzy właściciela telefonu

Czy możliwe jest sprawdzenie listy połączeń bez wiedzy właściciela? Jak wspomnieliśmy wcześniej, najprostszym sposobem jest uzyskanie dostępu do jego telefonu. Nie zawsze jest to jednak możliwe, a przede wszystkim legalne. Wykorzystać można też wcześniej wspomniane aplikacje – pamiętajmy jednak o zasadach, na których działa większość z nich. W wielu przypadkach nie uzyskamy żadnych informacji bez zainstalowania na telefonie drugiej osoby odpowiedniego oprogramowania - rzadko możemy to jednak zrobić bez jej zgody. Nieco więcej opcji mamy w przypadku dziecka – skorzystać można chociażby z aplikacji, która namierza telefon za pomocą GPS, rejestruje połączenia i SMSy (zarówno przychodzące, jak i wychodzące z smartfona naszej pociechy). Dużo możliwości na kontrolę swoich pracowników mają również pracodawcy. Korzystając ze wszystkich wymienionych możliwości i pomysłów pamiętajmy przede wszystkim o tym, aby nasze działania były moralne i legalne. Warto też przypomnieć sobie mądrość, wedle której nie boi się ten, kto nie ma nic do ukryciaNEWSLETTER

Badz na biezaco z naszym serwisem i-mobi.pl. Zapisz sie do newslettera.


transferuj wspiera lokalizator telefonu