Lokalizaja telefonu
napisz na kontakt@

jak namierzyć zgubiony telefon

Zgubiłeś telefon? Zobacz jak go namierzyć i  odnaleźć!


Każdy z nas wielokrotnie doznawał szoku i ataku paniki, kiedy zdaliśmy sobie sprawę, że nasz telefon nie jest w miejscu, w którym go zostawiliśmy. Sprzęt ten nie cechuje się dużymi rozmiarami, dlatego zgubienie telefonu jest bardzo możliwym i stosunkowo często spotykanym zjawiskiem. W dobie dzisiejszej elektroniki telefony wykorzystywane są raczej jak przenośne komputery. Dlatego skradzione dane osobowe, jakie się na nich znajdują, mogą spowodować liczne straty. Jak zachować się w sytuacji zgubienia telefonu? Jak go odnaleźć?

Czy możliwe jest namierzenie telefonu?


Na szczęście, wraz z rozwojem technologii, producenci oprogramowania zatroszczyli się o wspomnianych powyżej zapominalskich. Niezwykle praktycznym rozwiązaniem jest wykorzystanie lokalizatora GPS (Global Positioning System) - składającego się z trzech segmentów systemu satelitarnej nawigacji. Dzięki czerpaniu informacji o współrzędnych geograficznych urządzenia, jesteśmy w stanie określić jego położenie z dokładnością nawet do kilku metrów.

Rejestracja
Lokalizator GPS zamontowany jest w każdym smartfonie. Pobrane dane wysyłane są poprzez Internet na serwer, z którego później będzie można owe dane odczytać. Dlatego oprócz lokalizatora GPS do odczytu danych, niezbędne jest również połączenie przez sieć komórkową bądź Wi-fi.

Jak odnaleźć telefon z Androidem lub oprogramowaniem iOS?

 
Aby korzystać z lokalizacji telefonu za pomocą GPS potrzebna jest odpowiednia aplikacja mająca pozwolenie na odczyt danych o położeniu. Niezwykle praktyczną propozycją jest i-mobi, aplikacja stworzona z myślą o urządzeniach z oprogramowaniem Android. Po zgubieniu telefonu, poprzez witrynę internetową jesteśmy w stanie znaleźć urządzenie na mapie.
 

Lokalizacja telefonu za pomocą numeru telefonu?

 
Poszukując w Internecie sposobu na namierzenie telefonu komórkowego, otrzymamy wiele wyników zawierających linki do stron oferujących łatwą i szybką lokalizację telefonu na podstawie używanego numeru. Niestety większość tych stron stanowi łatwy zarobek dla oszustów. Oferowana pomoc w zamian za wysłanie SMS-a lub zalogowanie się do systemu narazić nas może na niepotrzebne koszty oraz nadmierny SPAM. Wyjątkiem w tej sytuacji jest aplikacja i-mobi, dzięki której mamy rzeczywistą możliwość zlokalizowania telefonu po numerze.

Zgubiłeś telefon? Oto kilka praktycznych porad!


Jeżeli próbowaliśmy ze wszystkich sił odnaleźć sprzęt i niestety nasze działania nie przyniosły oczekiwanych skutków, ważne jest, aby pamiętać o kilku czynnościach, które ochronią nasze prywatne dane przed złodziejami. Przede wszystkim zacząć należy od zmiany hasła Google lub konta iCloud. Pozwoli to na zabezpieczenie przed instalacją płatnych aplikacji. Należy również - jeżeli korzystaliśmy z kart płatniczych za pomocą aplikacji zainstalowanych na smartfonie - zadbać o wymazanie danych o karcie lub zablokowanie karty. Zgubienie telefonu może zakończyć się uzyskaniem dostępu do naszych profili społecznościowych przez niepożądane osoby, dlatego jak najszybciej powinniśmy zmienić hasła. Warto też oczywiście zgłosić zgubę lub kradzież odpowiednim służbom.NEWSLETTER

Badz na biezaco z naszym serwisem i-mobi.pl. Zapisz sie do newslettera.


transferuj wspiera lokalizator telefonu